Podróże małe i duże

Krótko o Florencji. Włochy #2

Katedra Santa Maria del FioreKatedra Santa Maria del Fiore

Droga przez Apeniny do stolicy Toskanii była fascynująca. Ostre zakręty, pod górkę, z górki, znowu ostre zakręty. A do tego co jakiś czas mija się małe miasteczka, w których wieczorem mieszkańcy w różnym wieku zbierają się przy piazza i organizują sobie małą fiestę. Jechaliśmy z M. tamtędy sobotnim, późnym wieczorem, więc nie udało nam się uchwycić tego na zdjęciach, ale na pewno kiedyś tam wrócimy i uwiecznimy to na fotografiach.
O ile Apeniny nas zachwyciły, to stolica Toskanii już nie tak bardzo. I pewnie nie jednego z Was to zdziwi, ale są takie miejsca do których nie ma po co wracać. Faktem jest, że ogromne wrażenie na każdym turyście robi Cattedrale di Santa Maria del Fiore, której elewację zdobią przepiękne marmury. A poza tym we Florencji byliśmy jeszcze pod “dużym wrażeniem” kolejki ludzi czekających na swoje wejście do Galerii Akademii, gdzie znajduje się przede wszystkim posąg Dawida Michała Anioła czy obrazy Rafaela Santi. Natomiast cała okolica, mury miejskie, kamienice wydały nam się mniej urocze niż w innych miastach słynących z bogatej historii.

A.


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/server987836/ftp/migracja/malutkaposwojemu.pl/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 426