Podróże małe i duże

Hallstatt i alpejskie wioski. Austria #2

IMG_0106-Kopia

Nie do końca zaplanowane wyjazdy wychodzą nam najlepiej. Co prawda razem z M. określiliśmy kilka punktów podróży po Austrii, ale nie ustaliliśmy konkretnych miejsc, w których zatrzymamy się na nocleg czy posiłek. Dzięki temu już pierwszego dnia, późnym wieczorem, odkryliśmy miasto Ebensee. Jedno z wielu pięknie położonych nad jeziorem, otoczonych z każdej strony alpejskimi wzniesieniami, austriackich miasteczek. W takich oto miejscach śniadanie i kawa smakują najlepiej🙂

W czerwcu łabędzie, a we wrześniu kaczki. Takie mieliśmy towarzystwo. Na bogato:)

 

Z CZEGO SŁYNIE HALLSSTAT

Chyba najbardziej pokochali te miejsce Chińczycy. Ta miłość okazała się na tyle ogromna, że za kwotę 940 mln dolarów postanowili wybudować kopię tego miasta u siebie.
Hallstatt. To nie tylko dla Chińczyków, ale również dla mnie jedno z najbardziej urokliwych miejsc w Austrii. Trzeba przyznać, że jest naprawdę pięknie położone nad wodą, otoczone z każdej strony górami pełnymi złóż soli.

Samo powstanie miasta i zaludnienie tego terenu wiązało się właśnie z wydobyciem soli. To tutaj znajduje się najstarsza na świecie kopalnia soli.

Przez długi czas dostęp do miasta był możliwy tylko “drogą wodną”. W ten sposób dostarczano mieszkańcom wszystkie niezbędne do życia rzeczy. Zimą, kiedy jeziora zamarzało, w ogóle nie było możliwości dotarcia do miasta. Obecnie, po wydrążeniu tunelów w górach, dostęp do miasta jest znacznie ułatwiony. Można bez problemu dojechać do Hallstatt samochodem lub autokarem.

Bardzo ciasna zabudowa Hallstatt ciągnie się wzdłuż linii brzegowej jeziora o takiej samej nazwie. Mieszkańcy bardzo dbają o wygląd swoich ogródków, balkonów z doniczkami pełnymi kolorowych kwiatów.

 

Oprócz kopalni soli jednym z cennych zabytków w Hallstatt jest kościół pw. Wniebowzięcia Matki Bożej, zbudowany w początkach XVI w.


UROCZE ALPEJSKIE WIOSKI

Ach te piękne alpejskie wioski, w których w niedzielę mieszkańcy ubierają się w swoje tradycyjne stroje! Widać od razu, że tutaj czas wolniej płynie…

A.


Warning: Cannot assign an empty string to a string offset in /home/server987836/ftp/migracja/malutkaposwojemu.pl/wp-includes/class.wp-scripts.php on line 426